Новини для українців всього свту

Tuesday, Feb. 25, 2020

Клопоти посла України при Святому Престолі

Автор:

|

Травень 19, 2017

|

Рубрика:

Клопоти посла України при Святому Престолі

Як повідомляє 19 травня «Кореспондент», нашого повноважного представника у Ватикані Тетяну Іжевську викликали до Папи Римського. Підстава – два законопроекти, що регулюють державно-церковні відносини. Першоджерелом інформації названо клірика Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), протоієрея Миколу Данилевича, який на своїй сторінці у мережі Facebook написав: «Ватикан стурбований можливістю прийняття 4128 та 4511. Викликали нашого посла України при Ватикані. Ватикан повністю солідарний із позицією, висловленою римо-католицьким єпископом Станіславом Широкорадюком на цю тему».

18 травня Верховна Рада відклала розгляд цих законопроектів. Під будівлею парламенту того дня віряни УПЦ МП провели молебен, що мав ознаки мітингу. Цілком зрозуміло, чому захвилювалася саме ця конфесія. В одному з текстів сказано, що організації, керівні центри яких знаходяться в державі, визнаній Україною «країною-агресором», зможуть призначати митрополитів та єпископів лише за погодженням із владою. Конкретна держава і церква не названі, але ми знаємо, хто нині агресор і яка церква має керівний центр у Москві. Другий законопроект пропонує дати право парафіянам змінювати юрисдикцію релігійних громад. Тобто, громада сама зможе переходити в іншу юрисдикцію зі своїм храмом, навіть якщо священик буде цьому опиратись.

Єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні Станіслав Широкорадюк критикував ці законопроекти.

А найцікавіше тут те, що 19 травня по обіді на  «Українській правді» з’явилася інформація, що жодного виклику нашого посла при Ватикані не було. Про це повідомила речник міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца. Тепер клопотів пані посол матиме ще доведеться відповідати на масу запитань про те, чого не було.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply