Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 30, 2020

Керувати Словацькою Республікою вперше буде жінка

Автор:

|

Березень 31, 2019

|

Рубрика:

Керувати Словацькою Республікою вперше буде жінка

Адвокат Зузана Чапутова виграла президентські перегони після другого туру виборів у Словаччині , який відбувся 30 березня. За крісло глави держави у Словаччині боролися соціально-ліберальна громадська активістка й адвокат у справах корупційної спрямованості та безпартійний єврокомісар Марош Шефчович, якого підтримує популістська правляча партія SMER. Згідно з результатами, за п. Чапутову проголосувало більше 58% виборців, її суперник Марош Шефчович набрав майже 42% голосів”. Переможений послав переможниці квіти. «Я рада не тільки результату, але і тому, що можливо не піддаватися популізму, говорити правду, підвищувати інтерес без агресії», – цитує п. Чапутову EuroNews. На посаду вона вступить 15 червня.

У другому турі взяли участь трохи менше 42% виборців (проти 48,74% в першому). Це найнижчий показник в історії прямих президентських виборів у Словаччині. Для порівняння: у 1999 році в першому турі проголосувало 73,89% виборців, у другому – понад 75%.

Президент України Петро Порошенко привітав Зузану Чапутову з обранням на посаду Президента Словацької Республіки. Про це він написав у Twitter. “Щиро вітаю пані Зузану Чапутову з обранням на посаду Президента Словацької Республіки. Бажаю успіхів у служінні Словаччині заради процвітання країни. Переконаний у подальшому зміцненні двосторонніх відносин між нашими країнами”.

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply