Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 17, 2021

Канадський варіант «закону Магнітського»

Автор:

|

Жовтень 19, 2017

|

Рубрика:

Канадський варіант «закону Магнітського»

Про те, що він підписаний генерал-губернатором країни і таким чином отримав королівську санкцію та вступив у силу повідомляє 19 жовтня сайт «Deutsche Welle».

Закон про жертви корумпованих іноземних чиновників раніше був схвалений обома палатами парламенту Канади. Він передбачає заморожування активів і заборону на в’їзд у країну для іноземних чиновників, причетних до порушень прав людини і корупційних злочинів. В ході слухань в Палаті громад Канади зазначалося, що цей аналог «закону Магнітського», у першу чергу, торкнеться посадовців Росії, Венесуели, В’єтнаму, Ірану і М’янми. Офіційна Москва висловила своє незадоволення навіть завчасно. Ще на початку місяця прес-секретар російського посольства в Оттаві Кирило Калінін пообіцяв якісь заходи у відповідь.

Термін «закон Магнітського» виник сам по собі як вшанування пам’яті померлого у 2009 році юриста фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського. Він зумів розкрити схему масштабних розкрадань з російського бюджету й був заарештований. У 2012 році такий закон прийняли у США. Спершу він стосувався осіб, причетних до загибелі у московському слідчому ізоляторі Сергія Магнітського. Надалі перелік почали доповнювати іншими відповідальними за грубі порушення прав людини.

Світлина з сайту «Радіо Свобода».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply