Їх залишилось тільки троє
Вони – це останні на Землі північні білі носороги, про яких, як і про долю усього їх біологічного виду, 4 травня розповідає агенція УНІАН. На початку ХІХ століття північні білі носороги були широко розповсюджені на території Африки. Але через людську жадібність чисельність популяції з 1857 по 1892 роки значно знизилася. Тварин просто безжально винищували. Бо про чудодійну силу їх рогів ходили легенди.
Сьогодні унікальних ссавців залишилося троє: 44-річний самець Судан і самки (мати та донька) Найї і Фату 1989 та 2000 років народження. Вони живуть у природному заказнику в Кенії. Тварин постійно охороняють та доглядають. А в умовах дикої природи вони востаннє перебували у 2008 році. Їх найближчих родичів, південних білих носорогів, вдалося відновити. А от з північними є проблеми. Науковці сподіваються, що їхню популяцію вдасться зберегти. Нещодавно активісти зареєстрували самця Судана у додатку знайомств Tinder, сподіваючись таким чином зібрати кошти на розвиток методів селекції тварин, які вимирають. Якщо все вдасться, то вчені запліднять яйцеклітини обох самок законсервованою спермою, взятою у Судана. А ембріони виноситимуть самки південного білого носорога як сурогатні матері. Сам останній самець зараз уже не може дати потомство. Середній вік життя північних білих носорогів 40 років. А Судану вже 44…
Досі така технологія у носорогів позитивних результатів не давала. Отож науковці розробили резервний план – використати клітини шкіри носорогів, що вимирають, і стовбурових клітин, які дадуть початок ембріонам.
Кобзар Валерій Харченко просить допомоги
Звернення кобзаря, волонтера, патріота України Валерія Харченка до всКобзар Валерій Харченко просить допомоги
APPELL von Kobsaspieler, Freiwilliger, Patriot der Ukraine Valeriy KhaЧому ніхто не знає про князя, котрий розбив перший наступ на Київ московитів?
Минуле якого не знаємо. Чому українська історія є витвором сусідськихПутін продовжує бавитися в «морський бій»
*** В небі чистім високім сяє золотом Сонце, Над Дніпром синьооким від