Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 4, 2020

Їх залишилось тільки троє

Автор:

|

Травень 04, 2017

|

Рубрика:

Їх залишилось тільки троє

Вони – це останні на Землі північні білі носороги, про яких, як і про долю усього їх біологічного виду, 4 травня розповідає агенція УНІАН. На початку ХІХ століття північні білі носороги були широко розповсюджені на території Африки. Але через людську жадібність чисельність популяції з 1857 по 1892 роки значно знизилася. Тварин просто безжально винищували. Бо про чудодійну силу їх рогів ходили легенди.

Сьогодні унікальних ссавців залишилося троє: 44-річний самець Судан і самки (мати та донька) Найї і Фату 1989 та 2000 років народження. Вони живуть у природному заказнику в Кенії. Тварин постійно охороняють та доглядають. А в умовах дикої природи вони востаннє перебували у 2008 році. Їх найближчих родичів, південних білих носорогів, вдалося відновити. А от з північними є проблеми. Науковці сподіваються, що їхню популяцію вдасться зберегти. Нещодавно активісти зареєстрували самця Судана у додатку знайомств Tinder, сподіваючись таким чином зібрати кошти на розвиток методів селекції тварин, які вимирають. Якщо все вдасться, то вчені запліднять яйцеклітини обох самок законсервованою спермою, взятою у Судана. А ембріони виноситимуть самки південного білого носорога як сурогатні матері. Сам останній самець зараз уже не може дати потомство. Середній вік життя північних білих носорогів 40 років. А Судану вже 44…

Досі така технологія у носорогів позитивних результатів не давала. Отож науковці розробили резервний план – використати клітини шкіри носорогів, що вимирають, і стовбурових клітин, які дадуть початок ембріонам.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply