Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 5, 2020

Ісландія: коаліції нема, зате є «Пірати»

Автор:

|

Жовтень 30, 2016

|

Рубрика:

Ісландія: коаліції нема, зате є «Пірати»

1030___05-1

Оприлюднені 30 жовтня підсумки дострокових виборів у парламент Ісландії, що відбулися у суботу, виявилися неочікуваними: урядова «Прогресивна партія» значно здала свої позиції – 11,3% (8 депутатських місць), «Пірати», попри вдалу соціологію, здобувають третє місце – 14,5% (9 місць), а перші два зайняли «Рух Ліво-Зелених» 15,8% (10 місць) та «Партія незалежності» 29,1% (21 місце). Ці цифри ще не офіційні, але суттєво вони змінитися не можуть. Важливою ознакою волевиявлення ісландців стала втрата підтримки правоцентристської «Прогресивної партії». А все через офшорний скандал. Колишній прем’єр-міністр Сігмюндюр Давид Гюннлейгссон, висунутий на посаду цією партією, був згаданий у знаменитому «Панамському досьє». Це викликало масові акції протесту з вимогою відставки, на яку він врешті погодився.

Особливістю поточної ісландської політики є висока популярність «Піратської партії». Зрозуміло, легендарні морські розбійники тут ні до чого. Партії з такою назвою є й у інших країнах. В Ісландії вона заснована Бірґіттою Йонсдоттір, екс-працівницею «WikiLeaks». Пропагує реформу авторського права, повну демократію, недоторканість приватного життя. Лише нещодавно, як повідомляв Дослідницький центр соціальних наук при Університеті Ісландії, «піратів» готові були підтримати 22,6 відсотка виборців. І хоча реальне голосування дало помітно нижчий результат, ця партія значно збільшила своє представництво у новому складі парламенту. У нинішньому вона має три місця.

А з формуванням коаліції в Ісландії очікувано будуть проблеми. Ні правоцентристи – «Прогресивна партія» та «Незалежна партія», ні лівоцентристи – «Ліво-Зелені…» та інші дрібні партії з «Піратською» включно, не матимуть достатньої кількості місць. Політологи вважають, що «золоту акцію» отримає партія «Відродження» з 7 мандатами, яку створили лише у травні цього року.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply