Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 30, 2020

Іран висунув умови збереження ядерної угоди

Автор:

|

Травень 24, 2018

|

Рубрика:

Іран висунув умови збереження ядерної угоди

Про них розповідає у четвер, 24 травня, інтернет-видання «Deutsche Welle» з посиланням на агенцію Reuters. Йдеться про Спільний всеосяжний план дій (Joint Comprehensive Plan of Action), підписаний у Відні 14 липня 2015 між Іраном, п’ятьма постійними членами Ради Безпеки ООН (США, Росією, Китаєм, Францією, Великою Британією), а також Німеччиною та ЄС щодо ядерної програми Ірану. Угода опинилася під загрозою після того, як 8 травня президент США Дональд Трамп в односторонньому порядку оголосив про вихід з неї. Він звинуватив Іран у підтримці тероризму і прагненні продовжувати розробку ядерної зброї. Після цього Сполучені Штати розширили санкції проти Ірану. Ці кроки викликали жорстку критику в країнах Європи, які прагнуть зберегти угоду.

І ось Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї оголосив, як її можна зберегти. Він висунув низку умов. Зокрема, Європа повинна гарантувати, що Іран зможе як і раніше продавати нафту. У разі якщо США перешкоджатимуть збуту іранської нафти, європейські держави повинні це відшкодувати. Крім того, іранський лідер зажадав від європейських банків гарантій продовження торгового співробітництва. Європа також повинна прийняти резолюцію з осудом США за порушення резолюції 2231, в якій підтримується ядерна угода з Іраном.

Алі Хаменеї наголосив, що Іран не має наміру починати конфлікт з Німеччиною, Францією і Великою Британією, однак країни ЄС повинні довести, що вони працюють над ядерним угодою. При цьому іранський лідер заявив: «Якщо європейці не зважаться відповісти на наші вимоги, то Іран залишає за собою право відновити ядерну діяльність».

Світлина : аятолла Алі Хаменеї.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply