Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 30, 2020

Імператор Японії зможе зректися престолу

Автор:

|

Червень 02, 2017

|

Рубрика:

Імператор Японії зможе зректися престолу

Часи змінюються. Тепер навіть імператор не вправі залишити свою посаду без дозволу законодавчої гілки влади. У п’ятницю, 2 червня, депутати нижньої палати парламенту Японії (вона називається Палатою представників) з повагою поставилася до бажання 83-річного імператора Акіхіто піти на відпочинок. Тепер, щоб це рішення отримало силу закону, його повинна затвердити верхня Палата радників. Ситуація справді складна, адже прецедент датований аж 1817 роком, коли трон синові передав імператор Кокаку.

Його Величність Імператор Акіхіто править країною з 7 січня 1989 після смерті свого батька імператора Хірохіто. Точнісінько як і він, захоплюється біологією та іхтіологією. Опублікував 25 його наукових праць. Також цікавиться історією. Нагороджений українським орденом князя Ярослава Мудрого I ступеню. Престол, вочевидь, буде переданий його синові 56-річному принцу Нарухіто.

Японський уряд пропонує чинному імператору приурочити процедуру зречення до свого 85-річчя, яке відзначатимуть у грудні 2018 року.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply