Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 16, 2021

Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз вже вдома

Автор:

|

Жовтень 27, 2017

|

Рубрика:

Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз вже вдома

Звільнені з російського ув’язнення заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу у п’ятницю, 27 жовтня прилетіли з Туреччини до Києва. Одразу після прибуття в аеропорту «Бориспіль» відбулася прес-конференція.

Два дні перед тим російська влада передала Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова Туреччині. Укази президента Росії про помилування не оприлюднені. За неофіційною інформацією, домовленість про передачу була досягнута під час останньої зустрічі президента Туреччини Реджепа Ердогана  і російського президента Володимира Путіна.

Втім, Ахтем Чийгоз не схильний порівнювати те, що сталося, із звільненням. На прес-конференції він пояснив свої відчуття так: «Звільнення – це свобода, це те, за що ми боролися, а не свобода окремо взятих особистостей, це свобода моєї батьківщини, моєї землі, мого народу, моєї країни».

Цю думку розвинув Ільмі Умеров: «Услід за звільненням окремих людей відбудеться деокупація Криму і відновлення територіальної цілісності України».

Однак при всій серйозності ситуації не обійшлося і без зворушливої емоційності. «Ми другий день чекали, коли повернемося додому, я маю на увазі у Київ. Зараз ми на своїй землі, і я бачу всі ці обличчя. Ми дуже скучили. Ми тут, ми вдома», – сказав Ахтем Чийгоз.

Світлина з сайту «Радіо Свобода».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply