Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 21, 2019

Ідучи з посади, попросив у народу вибачення

Автор:

|

Листопад 24, 2017

|

Рубрика:

Ідучи з посади, попросив у народу вибачення

24 листопада у Бішкеку відбулася урочиста церемонія інаугурації новообраного президента Киргизької республіки Сооронбая Жеенбекова. Він замінив президента Алмазбека Атамбаєва. Той не міг брати участь у виборах, оскільки місцева конституція допускає лише один шестирічний термін перебування на посаді глави держави. В останні хвилини свого президентства, перед тим, як передати владу наступникові, Алмазбек Атамбаєв промовив: «Вибачте мене за те, що не всі ваші надії виправдав, але я завжди прагнув зробити життя киргизів кращим, легшим. Намагався завжди бути чесним перед своїм народом, перед Богом і перед своєю совістю».

Новий президент свою кар’єру розпочинав із скромної посади шкільного учителя. З квітня 2016 року по серпень 2017 року. був прем’єр-міністром. 15 жовтня виграв вибори, набравши 54% голосів. Міжнародні спостерігачі назвали їх конкурентними та прозорими, але зазначили, що під час підрахунку голосів відзначені «численні та значні проблеми», а також згадали про «зловживання державними ресурсами, тиск на виборців».

Оглядачі не очікують змін політичного курсу Киргизії. Адже Алмазбек Атамбаєв всіляко сприяв перемозі Сооронбая Жеенбекова. Обоє належать до  Соціал-демократичної партії Киргизстану.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...