Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 22, 2018

Грибовицьке звалище все ще таїть небезпеку

Автор:

|

Червень 07, 2016

|

Рубрика:

Грибовицьке звалище все ще таїть небезпеку

сміття

Тривожні новини звідти надійшли у вівторок, 7 червня, по обіді. Нагадаємо, 29 травня тут спалахнула пожежа. Після того, як її погасили, стався зсув, яким накрило четверо осіб. Трьох рятувальників знайшли мертвими. Пошуки четвертої людини – еколога у зв’язку із загрозою нового зсуву вирішили призупинити.

Звалищем простяглася 80-метрова тріщина. Подекуди її ширина сягає двох з половиною метрів. Приблизно настільки просіла вершина сміттєвої гори. Загроза нового зсуву очевидна. Однак вчені не беруться давати точний прогноз, коли саме це станеться. Температура всередині звалища сягає 360 градусів за Цельсієм. Є й осередки відкритого вогню. Пожежники працюють так, щоб не допустити збільшення площі горіння. Але до більш радикальних дій керівництво вдаватися не дозволяє через високий ступінь ризику. Начальник Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Львівській області Сергій Дмитровський пояснив це так: «Ми не можемо ліквідувати пожежу в тому місці, де існує загроза обвалу. Тому наше завдання – не допустити, щоб вогонь розширював свою площу. Де можна ліквідувати загоряння, ми гасимо. Але є місця, де горить, зокрема, в тріщині, то туди ми людей не спрямовуємо».

Тим часом Львівська обласна рада у той сам день прийняла на сесії звернення, яким просить у керівництва України визнати Грибовицьке звалище та прилеглі до нього села Малехів та Грибовичі зоною надзвичайної екологічної ситуації. З подібним проханням звернувся до президента України Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана і львівський мер Андрій Садовий. З єдиною відмінністю. На його думку до зони надзвичайної екологічної ситуації слід включити також Львів.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...