Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 28, 2021

Геть від Москви!

Автор:

|

Вересень 19, 2018

|

Рубрика:

Геть від Москви!

У газеті «Урядовий кур’єр» у середу, 19 вересня, оприлюднений Указ Президента України Петра Порошенка про вихід з  Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією. А це означає, що указ вступив у силу і ми стали формально й остаточно вільними від стосунків з країною-агресором. Втім, ще місяць тому глава нашої держави заявив, що ця угода з вини Москви вже давно стала анахронізмом.

Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією був укладений на 10 років в 1997 році і один раз продовжувався на той самий строк у 2008 році. Він закріплював принципи стратегічного партнерства, непорушності чинних кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємні зобов’язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці один одного. Автоматичне продовження договору передбачалося, якщо за півроку до закінчення терміну дії жодна зі сторін не повідомить про бажання його припинити. Тепер Україна виразно заявила про таке бажання.

У 2014 році Росія в порушення цього договору та інших взятих на себе міжнародних зобов’язань анексувала український півострів Крим. Крім того, Москва активно підтримує проросійських сепаратистів на Донбасі. У тому числі й військовою силою.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply