Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 1, 2020

«Газова» перемога України над Росією

Автор:

|

Травень 31, 2017

|

Рубрика:

«Газова» перемога України над Росією

У середу, 31 травня, на сайті Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» оприлюднене повідомлення, що Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги української сторони до російського «Газпрому».

Ухвалено рішення про перегляд контрактної ціни з урахуванням ринкових умов, відхилені вимоги російського концерну про застосування принципу «бери або плати» (take or pay), а також скасовано заборону на реекспорт.

Арбітраж розглядав претензії, які стосувалися контракту на постачання газу, підписаного з «Газпромом» у січні 2009 року за підсумками переговорів тодішньої очільниці уряду України Юлії Тимошенко і її російського колеги Володимира Путіна. Розгляд в арбітражі ініційовано обома сторонами в червні 2014 року. Вимоги «Нафтогазу» – ретроактивний перегляд контрактної ціни і компенсація майже $ 18 млрд. переплати. «Газпром» хоче отримати близько $ 45 млрд компенсації за недобір обумовлених контрактом обсягів газу відповідно до схеми «бери або плати».

Прес-служба «Нафтобазу»  раніше повідомляла, що нинішнє рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма містить оцінку юридичних і правових питань, на яких ґрунтуються претензії сторін. Воно є остаточним і обов’язковим для виконання. Однак це ще не остаточне рішення, тому в ньому не йдеться про розміри задоволених вимог сторін.

Світлина з сайту ВВС.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply