Новини для українців всього свту

Thursday, May. 28, 2020

Газ із Каспію у Європу в обхід Росії

Автор:

|

Червень 12, 2018

|

Рубрика:

Газ із Каспію у Європу в обхід Росії

У турецькому місті Ескішехір у вівторок, 12 червня, офіційно відкрито першу ділянку Трансанатолійського газопроводу (TANAP). У церемонії взяли участь президенти п’яти держав: Туреччини – Реджеп Таїп Ердоган, Азербайджану – Ільхам Алієв, України – Петро Порошенко Грузії – Георгій Маргвелашвілі, та Сербії – Олександр Вучич.

Цей трубопровід є частиною проекту «Південний газовий коридор», призначеного для транспортування газу з каспійського регіону до Європи в обхід Росії. Він простягнувся на 1850 кілометрів від грузино-турецького кордону до західних кордонів Туреччини і буде доставляти газ з азербайджанського родовища Шах-Деніз у Каспійському морі.

Виступаючи на відкритті трубопроводу, Петро Порошно наголосив, що Україна цілковито підтримує цей проект. Адже таким чином в для нашої держави створено можливість диверсифікувати джерела енергії і отримувати газ з TANAP через Болгарію і Румунію. «Я вірю, що найближчим часом ми знайдемо можливості для залучення природного газу з Азербайджану, Каспійського моря не лише до України, а всього регіону, що пов’язаний з українською газотранспортною системою», – заявив Петро Порошенко.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply