Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 20, 2020

Ганебна спроба посварити Україну і Білорусь

Автор:

|

Лютий 11, 2017

|

Рубрика:

Ганебна спроба посварити Україну і Білорусь

Як стало відомо у суботу, 11 лютого, напередодні  У Мінську затриманий український письменник та громадський активіст Сергій Жадан. Ніч він провів у райвідділку міліції. Вранці посольство України дізналося про інцидент і втрутилося. Сергія Жадана вже відпущено. Міністерство закордонних справ дало доручення, щоб наші працівники нашого дипломатичного представництва супроводжували його аж до перетину кордону. Про це повідомила на своїй facebook-сторінці перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко.

Та найцікавіше в усій цій історії те, що влада Білорусі не має до українського письменника жодних претензій. Річ у тім, що Сергію Жадану ще у 2015 році було заборонено в’їзд до Росію. Але на договірних засадах Білорусь і Казахстан перебувають в одній візовій зоні з Російською Федерацією. Таким чином заборона, накладено в одній країні автоматично переходить і на дві інші. Це проблема, з якою треба щось робити. Бо таким чином Москва здатна дистанційно і без будь-яких зусиль провокувати напруженість між Україною з однієї сторони та Білоруссю і Казахстаном з іншої.

Саме тому Ірина Геращенко у жорстких формулюваннях написала у соціальній мережі Facebook про неприпустимість дій на території сусідньої держави російської Федеральної служби безпеки (ФСБ), «що в цей ганебний спосіб, через формування спільних чорних списків намагається таким чином погіршити і наші з білорусами двосторонні взаємини».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply