Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 5, 2020

Франція не вірить кремлівській брехні

Автор:

|

Жовтень 06, 2016

|

Рубрика:

Франція не вірить кремлівській брехні

08_1006-1

Справа про незаконне затримання у Москві кореспондента українського державного інформаційного агентства «Укрінформ» Романа Сущенка набуває щораз ширшого розголосу і викликає справедливе обурення. Маючи на меті з’ясувати, як сприймають у Франції висунуті проти нього звинувачення у шпигунстві, сайт «Радіо Свобода» провів спеціальне журналістське розслідування. Його підсумки оприлюднено 6 жовтня. Отож, прес-служба міністерства закордонних справ Франції підтвердила, що Роман Сущенко офіційно акредитований у них з 2011 року. В організації «Репортери без кордонів», чия штаб-квартира розташована у Франції, заявили, що під час цього затримання порушено основні права журналіста. Це зробили без повідомлення родині і без допуску адвокатів, що вселяє сумніви у звинуваченнях російської влади. Колеги Романа з журналістського цеху взагалі шоковані тим, що його підозрюють у шпигунстві. Вже тиражується плакат, де французькою мовою написаною вимогу звільнити журналіста Романа Сущенка.

Тим часом у Києві 6 жовтня Міністерство закордонних справ (МЗС) України викликало російського консула в Україні для пояснень. Адже до незаконно затриманого Романа Сущенка не допускають українського консула і порушують законне право на захист. Однак російський консул на виклик до МЗС не з’явився. Не інакше, як очікує вказівок з Москви.

На світлині внизу: 6 жовтня 2016 року, українські журналісти під посольством Росії у Києві протестують проти затримання Романа Сущенка.

 

08_1006-2

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply