Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 29, 2020

Фотосесія для планети Юпітер

Автор:

|

Вересень 02, 2016

|

Рубрика:

Фотосесія для планети Юпітер

07_0902_інфра

Її проводять знімальною апаратурою американського космічного зонду «Юнона». У п’ятницю, 2 вересня, аерокосмічне агентство НАСА розповсюдило нові зображення найбільшої планети Сонячної системи. Навдивовижу детальні фотографії зафіксували хмарний покрив на  обох полюсах Юпітера. На орбіту навколо нього зонд «Юнона» вийшов у липні цього року, а минулого тижня вперше пройшов поблизу планети, що дозволило зробити ці знімки. Політ на висоті 4200 км над верхніми шарами атмосфери дозволив встановити, що вона має багатошарову структуру і складається з смуг різного кольору. Буде також проведено дослідження її хімічного складу, температури, руху та інших властивостей. Вчені сподіваються також отримати відповідь на питання, довкола якого тривалий час точаться суперечки: має ця планета тверде ядро ​​чи щоразу більш щільна атмосфера простягається на всю глибину. І нарешті потрібно з’ясувати природу струменів, що творять Велику Червону Пляму – величезну бурю, яка лютує тут вже багато сотень років.

Зонд виведений на еліптичну орбіту, кожен виток якої навколо Юпітера займає 53 дні. Наступний підхід до планети відбудеться 19 жовтня. Далі відбудеться корекція траєкторії, що змінить орбіту на більш коротку – з періодом обертання в 14 діб. «Юнона» залишиться на ній до лютого 2018 року, після чого відбудеться падіння в атмосферу планети.

На світлинах: вгорі – інфрачервона камера зонда зафіксувала полярне сяйво на Південному полюсі планети, якого не видно у земні телескопи; внизу бачимо Південний полюс Юпітера –  таких зображень досі ще не було.

07_0902_південний

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply