Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 31, 2020

Фінляндія прореагувала на агресивність Росії

Автор:

|

Лютий 17, 2017

|

Рубрика:

Фінляндія прореагувала на агресивність Росії

У республіці прийнято рішення збільшити збройні сили на 50 тисяч солдатів, що становить понад 20 відсотків нинішньої чисельності. Основними причинами названо зростання напруженості в Балтійському регіоні та дії Російської Федерації в Україні. Про це повідомляє 17 лютого сайт «Deutsche Welle», з посиланням на доповідь з питань оборонної політики уряду Фінляндії.

«Росія прагне зміцнити статус світової держави і продемонструвала намір створити систему безпеки, засновану на сферах впливу», – сказано у документі. У тексті йдеться також про те, що Кремль вже засвідчив готовність для досягнення своїх цілей  «застосовувати регулярні збройні сили і широкий спектр інших інструментів». Нагадаємо, що Фінляндія має гіркий досвід російської агресії. У першій половині минулого століття між двома сусідніми державами відбулося чотири збройних конфлікти.

Як відомо, Фінляндія не входить у НАТО. До 2012 року її армія налічувала 350 тисяч військовослужбовців, але згодом її було скорочено до 230 тисяч осіб. Тепер знову вирішено збільшити чисельність. Наразі до 280 тисяч особового складу. Це обійдеться бюджету Фінляндії в додаткові 55 млн євро щорічно (майже $59 млн).

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply