Новини для українців всього свту

Tuesday, Dec. 1, 2020

Філіппінське «прощай» Сполученим Штатам

Автор:

|

Жовтень 20, 2016

|

Рубрика:

Філіппінське «прощай» Сполученим Штатам

1020___04-1

Президент Філіппін Родріго Дутерте зробив чергову антиамериканську заяву від час візиту до Китайської Народної Республіки (КНР). Про це інформаційні агенції повідомили 20 жовтня. Філіппінський лідер, зокрема, сказав, що більше ніколи не поїде в США, тому що його там будуть ображати. А потім знову некоректно висловився про президента Барака Обаму і оголосив, що настав час «попрощатися з США».

Стосунки між Китаєм і Філіппінами впродовж недавніх років були напруженими через територіальну суперечку про приналежність групи островів. З цього приводу навіть подано позов у міжнародний арбітраж. Третейський суд в Гаазі у липні 2016 року постановив, що Китай не має пріоритетних прав використання Південно-Китайського моря. Родріго Дутерте перед візитом наголосив, що не буде торкатися питання спірних територій під час переговорів. Своєю чергою Китай планує пом’якшити позицію щодо допуску філіппінських рибалок до рифу Скарборо.

Отож, можна говорити про потепління. Тим паче, що візит має офіційний характер і розрахований аж на чотири дні. Голова КНР Сі Цзіньпін і Родріго Дутерте вже провели переговори. Найімовірніше, їх наслідки є вельми обнадійливими для Філіппін, якщо президент країни знову почав словесну конфронтацію із США, державою, яка є давнім союзником його батьківщини.

На світлині AP – лідери Китаю та Філіппін.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply