Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 19, 2021

Євросоюз розслідує дії польської влади

Автор:

|

Липень 02, 2018

|

Рубрика:

Євросоюз розслідує дії польської влади

Єврокомісія у понеділок, 2 липня, повідомила на своєму офіційному сайті, що розпочато нове розслідування щодо Польщі через прийнятий раніше сеймом закон про Верховний суд. За новими правилами судді повинні будуть достроково піти у відставку, як тільки їм виповниться 65 років.

Закон вступає в силу у вівторок, 3 липня. Це може привести до відставки близько 40 відсотків чинних суддів Верховного суду. У штаті судів залишаться тільки ті, хто надав медичні документи і отримав згоду глави держави. Закон також передбачає, що міністр юстиції Польщі зможе ініціювати відставку і призначати Верховних суддів.

У Євросоюзі вважають, що такі норми підривають принцип незалежності судових органів. Правляча у Польщі партія «Закон і справедливість» перебудовує систему юстиції з 2015 року. Свої дії її лідери пояснюють тим, що суддів призначив попередній ліберальний уряд, а також тим, що деякі судді займають свої посади з часів комуністичного режиму. Європейський Союз вже не раз закликав Варшаву змінити спірні закони і піти на діалог з Брюсселем з правових питань.

Світлина: акція у Варшаві проти реформи Верховного суду.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply