Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 29, 2020

Євросоюз і Китай дружитимуть проти США?

Автор:

|

Червень 25, 2018

|

Рубрика:

Євросоюз і Китай дружитимуть проти США?

У понеділок, 25 червня, заступник голови Єврокомісії Юркі Катайнен і віце-прем’єр Держради Китайської Народної Республіки (КНР) Лю Хе дали у Пекіні спільну прес-конференцію за підсумками своїх перемовин. Вони висловилися за захист системи міжнародної торгівлі, що базується на міжнародному законодавстві і принципах Світової організації торгівлі (СОТ), а також виступили з різкою критикою щодо зростаючого протекціонізму США.

Окрім цього, Лю Хе висловив надію, що Європа послабить введені раніше обмеження на експорт з Китаю, а Юркі Катайнен закликав пекінське керівництво полегшити доступ європейських виробників на китайський ринок. Співрозмовники також повідомили, що ЄС і Китай мають намір укласти двосторонню угоду про взаємні інвестиції.

Нагадаємо, що як Брюссель, так і Пекін раніше заявили про вжиття заходів у відповідь на рішення американської адміністрації щодо захисту американських виробників. Зокрема, 22 червня вступили в силу штрафні мита Євросоюзу на деякі товари з США. Це сталося після рішення президента США Дональда Трампа обкласти митом сталь і алюміній з Європи, Канади і Мексики. А у червні міністерство комерції Китаю заявило про введення з 6 липня 25-процентних мит на 659 найменувань товарів з США, що стало реакцією на схвалення Білим домом переліку китайських товарів, які будуть обкладені 25-відсотковими митами з цієї ж дати.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply