Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 25, 2020

Ще 3 мільярди євро на турецькі проекти для біженців

Автор:

|

Червень 29, 2018

|

Рубрика:

Ще 3 мільярди євро на турецькі проекти для біженців

Прес-служба Ради Європейського Союзу у п’ятницю, 29 червня, повідомляє, що прийнято рішення виділити Туреччині другий транш у розмірі 3 млрд євро (майже $3,5 млрд) у межах угоди про біженців. Дві третини цієї суми будуть надані з бюджету ЄС, а решта – з країн-членів спільноти.

У березні 2016 року Анкара і Брюссель домовилися, що Туреччина закриє шлях в країни Євросоюзу нелегальним мігрантам і отримає для їхніх нагальних потреб 6 млрд. євро. Домовленості передбачали, зокрема, повернення на турецьку територію всіх мігрантів, які прибули до Греції з Туреччини. При цьому за кожного повернутого таким чином сирійця країни ЄС вирішили приймати одного сирійського біженця, що вже знаходиться на турецькій території. Анкара також повинна вжити заходів щодо припинення шляхів нелегальної міграції в ЄС, які проходять через турецьку територію.

ЄС в свою чергу обіцяв виплатити Анкарі 6 млрд євро, призначені на проекти для біженців в сферах освіти, охорони здоров’я та інфраструктури – зокрема, будівництво шкіл і лікарень. Раніше ЄС вже надав Туреччині три мільярди євро. Разом з тим з 26 узгоджених проектів реалізовано менше половини, а деякі ще не розпочато. В цілому країна прийняла у себе майже 3,6 млн біженців.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply