Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 23, 2021

Європейські клопоти угорського уряду

Автор:

|

Вересень 11, 2018

|

Рубрика:

Європейські клопоти угорського уряду

Депутати Європейського парламенту в Страсбурзі у середу, 12 вересня, будуть голосувати за резолюцію, що дозволяє накласти штрафні санкції на Угорщину. З цього приводу вже заслухано та обговорено доповідь депутата від Нідерландів Джудіт Саргентіні щодо дотримання урядом угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана європейських цінностей.

Якщо більшість євродепутатів вважатиме, що Будапешт порушує принципи демократії, верховенства закону і дотримання прав людини, може бути запущена юридична процедура за статтею 7 Договору про Євросоюз. А вона, поміж іншого, дозволяє позбавити країну права голосу в Раді ЄС.

Угорська правозахисниця Марта Пардаві заявила журналістам, що вона щодня відчуває наслідки своєї боротьби за те, що прийнято вважати європейськими цінностями повсюдно в ЄС, але тільки не в Угорщині Віктора Орбана.

А як стверджує авторка доповіді Джудіт Саргентіні, нападки угорського прем’єра на пресу, судову систему, мігрантів, біженців та представників меншин становлять «системну загрозу» основним принципам Євросоюзу.

Світлина Reuters: антиурядова демонстрація у Будапешті.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply