Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 25, 2021

Європарламент вирішив покарати Угорщину

Автор:

|

Вересень 12, 2018

|

Рубрика:

Європарламент вирішив покарати Угорщину

На засіданні у середу, 12 вересня, необхідною більшістю у дві третини голосів від загального числа євродепутатів, схвалено штрафну процедуру щодо Угорщини. Євросоюз звинувачує Будапешт у порушенні принципів правової держави, зокрема через утиски неурядових організацій.

Тепер Раді ЄС належить вирішити, чи буде застосовано проти цієї держави покарання, передбачене статтею 7 Договору про Європейський Союз. Вона дозволяє, окрім іншого, позбавляти голосу в Раді ЄС. Якщо міністри країн-членів спільноти погодяться з запуском штрафної процедури, Угорщина повинна буде надати пояснення своїх дій. Раніше така ж процедура була зроблена щодо Польщі. Тоді ініціатором виступила Європейська комісія.

Напередодні у Європарламенті було заслухано доповідь про ситуацію в Угорщині, а також відбулося обговорення стану дотримання урядом угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана європейських цінностей. У доповіді її автор, євродепутат від Нідерландів Джудіт Саргентіні нагадує, що уряд країни і особисто Віктор Орбан офіційно запідозрені Європейським управлінням боротьби з шахрайством (OLAF) у махінаціях і кумівстві при розподілі фінансової допомоги Євросоюзу.

Світлина AFP: прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply