Новини для українців всього свту

Tuesday, Feb. 25, 2020

Європа готується до боротьби  з ворожою пропагандою

Автор:

|

Березень 14, 2019

|

Рубрика:

Європа готується до боротьби  з ворожою пропагандою

ЄП прийняв резолюція про боротьбу з пропагандою Росії, Ірану, Китаю та КНДР. Документ підготовлений на основі доповіді депутата від Польщі Анни Фотиги, члена фракції “Європейські консерватори і реформісти”. На підтримку резолюції проголосували 489 парламентаріїв, проти – 148; утрималися 30. Про це повідомляється на сайті ЄП.

Пропаганда названих країн, зазначається в документі, має на меті підірвати основи європейських демократій і суверенітет усіх країн Східного партнерства (Азербайджан, Вірменія, Білорусія, Грузія, Молдова, Україна). Депутати закликали країни – члени Євросоюзу вжити жорстких законодавчих заходів для протидії гібридним загрозам. Як наголошується в документі, необхідно чіткіше усвідомити суть російських пропагандистських кампаній, “які представляють собою основне джерело дезінформації в Європі”. У зв’язку з цим, зазначили євродепутати, слід посилити Оперативну робочу групу зі стратегічних комунікацій, створену в 2015 році для протидії російській пропаганді. Резолюція також вимагає законодавчо регламентувати роботу фірм – операторів соцмереж, месенджерів і пошукових систем. Компанії, які нездатні оперативно видаляти неправдиву інформацію, депутати закликають притягати до відповідальності. Крім того, документ пропонує наділити керівництво держав правом ідентифікувати і визначати місцезнаходження авторів і замовників політичних публікацій в Мережі. Крім того, документ закликає країни ЄС так скорегувати свої виборчі законодавства, щоб попереджати кампанії дезінформації і кібератаки в ході передвиборчих перегонів і голосувань. Пропонується також, щоб члени Євросоюзу надавали в цьому допомогу державам, які уклали угоди про асоціацію з ЄС, і країнам Західних Балкан.

Напередодні Європарламент прийняв закон про фінансові санкції проти європейських політичних партій і організацій, які будуть викриті в навмисному незаконному використанні персональних даних під час передвиборних кампаній. Таким чином депутати розраховують запобігти подібним порушенням напередодні найближчих виборів в ЕП, які призначені на травень. Законопроект був підготовлений з урахуванням інформації про російське втручання в референдум про Brexit, зробленому з використанням Фейсбуку і Твіттера, а також про розкрадання хакерами з Росії та інших країн зібраних компанією Cambridge Analytica особистих даних користувачів Фейсбуку.

 

About Author

meest-online.com

Comments are closed.

Leave A Reply