Новини для українців всього свту

Thursday, Nov. 26, 2020

«Євробачення», ти не маєш рації!

Автор:

|

Квітень 29, 2016

|

Рубрика:

«Євробачення», ти не маєш рації!

MICT_n__16-04-28__03_татар-прапор

Як відомо, Україну на черговому пісенному конкурсі представлятиме вокалістка Джамала. За національністю – кримська татарка, а виконувати буде пісню «1944». У той рік сталінський режим депортував з Криму місцевий народ. А зараз півострів перебуває під російською окупацією. Аналогії очевидні. І з Москви вже чулося незадоволення з приводу саме цієї пісні.

Аж ось надійшла інформація, що організатори «Євробачення-2016» оголосили про заборону використання під час проведення конкурсу локальних, регіональних і провінційних прапорів, а також тих, що символізують спірні території. Конкретно названий і кримськотатарський стяг. З таким рішенням неможливо погодитися, адже він не потрапляє під жодну з перелічених категорій, бо є національним а не територіальним. Вперше цей прапор був прийнятий Курултаєм (національним з’їздом) кримських татар у 1917 році, після Лютневої революції в Росії. І в офіційних документах визначений як національний.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров з цього приводу сказав, що йому таке рішення не до вподоби, але він залишає за організаторами право максимально уникнути перешкод, що можуть виникнути внаслідок політизації Кремлем цього конкурсу.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply