Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 25, 2019

У Польщі визнали факт пропагування фашизму

Автор:

|

Листопад 21, 2017

|

Рубрика:

У Польщі визнали факт пропагування фашизму

Йдеться про ходу Маршу незалежності за участю приблизно 60 тисяч осіб, що відбулася 11 листопада. Чимало засобів масової інформації охарактеризували її як «марш націоналістів» і звертали увагу на транспаранти з расистськими та неонацистськими гаслами. І ось 21 листопада сайт «Польське радіо» повідомив, що прокуратура у Варшаві відкрила провадження у справі пропагування фашизму або підбурювання до ненависті під час Маршу незалежності.

Видання наводить коментарі представників польської влади. Вони загалом засуджують расистську, антисемітську та ксенофобську поведінку учасників ходи, але чомусь наголошують, що це були окремі випадки. А самі написи, що викликали стурбованість та обурення, скромно названо «суперечливими».

Наприклад, віце-міністр внутрішніх справ та адміністрації Ярослав Зєлінський сказав, що польська влада та поляки абсолютно проти таких транспарантів, що були під час цьогорічного Маршу незалежності у Варшаві. Але одразу додав, що це стосується тільки декількох учасників маршу і було перебільшено використане проти Польщі на Заході, аби створити фальшивий імідж польської держави.

Залишається дочекатися, чим завершиться відкрите прокуратурою провадження.

Світлина: напис на транспаранті – «Львів і Вільнюс пам’ятаємо».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...