Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Єрусалим вдруге визнано столицею

Автор:

|

Грудень 13, 2017

|

Рубрика:

Єрусалим вдруге визнано столицею

Але цього разу вже не Ізраїлю, а Палестини. Отож, маємо своєрідний хід у відповідь на відоме рішення Дональда Трампа. Зроблено його у Стамбулі, у середу, 13 грудня, на  позачерговому саміті Організації Ісламської співпраці (ОІС). Його учасники прийняли Декларацію, у якій визнали Палестинську державу із столицею в Східному Єрусалимі, і закликали світову спільноту визнати Східний Єрусалим окупованою столицею Палестинської держави.

Також зазначено, що лідери мусульманських країн розглядають рішення Вашингтона в односторонньому порядку визнати Єрусалим столицею Ізраїлю як знак того, що США припиняють грати роль посередника у врегулюванні палестино-ізраїльського конфлікту.

Саміт ОІС був скликаний президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, щоб виробити спільну відповідь на це рішення. Нагадаємо, що на початку грудня Дональд Трамп оголосив, що США в односторонньому порядку визнали Єрусалим столицею Ізраїлю. Він також пообіцяв перенести туди посольство США з Тель-Авіва. Це викликало різкий осуд світової громадськості і спровокувало хвилю заворушень у Єрусалимі і на палестинських автономних територіях. Під час зіткнення демонстрантів з ізраїльськими силовиками загинули дві людини, понад сім сотень поранено.

Світлина агенції «Анадолу»: Реджеп Таїп Ердоган виступає на позачерговому саміті ОІС.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply