Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 29, 2020

Джастін Трюдо вибачився перед євреям

Автор:

|

Листопад 08, 2018

|

Рубрика:

Джастін Трюдо вибачився перед євреям

Інтернет-видання «Deutsche Welle» повідомило у четвер, 8 листопада, що Прем’єр-міністр Канади напередодні приніс офіційні вибачення за те, що Оттава в 1939 році відмовилася прийняти судно «Сент-Луїс». На його борту перебувало понад 900 єврейських біженців, які намагалися уникнути нацистського переслідування у Європі.

Виступаючи перед депутатами Палати громад канадського парламенту, Джастін Трюдо наголосив: «Ми шкодуємо за безсердечність відповіді, яку дала Канада. Ми шкодуємо, що не принесли вибачень раніше».

Судно «Сент-Луїс» покинуло порт Гамбурга у травні 1939 року з 907 євреями на борту. Деякі з них потрапили на корабель з концентраційних таборів, звідки їх дивом вдалося викупити родичам.

Органи влади Куби, США і Канада не дозволили пасажирам зійти на берег після того, як корабель перетнув Атлантику. І він повернувся у Європу. Біженців прийняли Великобританія, Франція, Бельгія і Голландія. Однак у травні-червні 1940 року німецькі війська окупували країни Західної Європи. Голокост змогли пережити близько 680 учасників того рейсу, який згодом отримав назву «Плавання приречених».

Світлина: Джастін Трюдо виступає перед парламентаріями

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply