Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 21, 2018

Дипломатичний скандал у Києві

Автор:

|

Лютий 07, 2017

|

Рубрика:

Дипломатичний скандал у Києві

І щонайгірше, він розгорівся у вівторок,  7 лютого – саме у день проведення у Києві урочистого прийняття з нагоди 25-річчя роботи німецького дипломатичного представництва в Україні. На цей вечір також анонсували прес-конференцію Надзвичайного і Повноважного посла Німеччини в Україні Ернста Райхеля. Однак по обіді стало відомо, що її скасували. У посольстві пояснили коротко: «Прийняття відбудеться, як і планувалося, однак прес-конференції не буде». Журналісти усе зрозуміли. Пан посол вирішив уникнути запитань про оприлюднене вранці його інтерв’ю сайту «РБК-Україна». Воно мало заголовок «Ернст Райхель: Необов’язково, що вибори на Донбасі можуть відбутися тільки тоді, коли там не буде російських військ».

По обіді у Міністерстві закордонних справ України повідомили, що посла Німеччини запрошували для пояснень на зустріч з профільним українським дипломатом. Щоб читачам був зрозумілим мотив, пропонуємо два вислови з інтерв’ю.

«Можу навести історичний приклад. Останні парламентські вибори в НДР, які повинні були замінити комуністичний режим, відбулися в присутності Західної групи радянських військ і при тодішньому комуністичному режимі в НДР. Але вибори привели до його зміни». Порівняння не коректне, оскільки тодішній правитель СРСР Михайло Горбачов був зацікавлений в об’єднанні Німеччини. Володимир Путін навпаки – прагне поглиблення кризи в Україні.

«Але необов’язково, що вибори на Донбасі можуть відбутися тільки тоді, коли там не буде російських військ або на кожній міській адміністрації буде вивішений український прапор». Тут позиція керівництва держави і української спільноти принципова – за присутності російських військ вибори не будуть демократичними.

Світлини з сайту «РБК-Україна».

 

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...