Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 30, 2020

Дипломат заради миру готовий до самопожертви

Автор:

|

Жовтень 06, 2016

|

Рубрика:

Дипломат заради миру готовий до самопожертви

07_1006-1

Спеціальний посланець Організації Об’єднаних Націй (ООН) щодо Сирії Стаффан де Містура 6 жовтня звернувся до бійців угруповання «Фронт ан-Нусра» з проханням залишити Алеппо з тим, щоб забезпечити допуск туди гуманітарних вантажів. Повноважний представник міжнародної спільноти готовий особисто супроводжувати бойовиків з міста.

Стаффан де Містура також звернувся до влади Росії і Сирії з проханням припинити бомбардування східної частини міста. Там зараз перебуває 275 тисяч людей, близько ста тисяч з них – діти. Присутність поміж ними 900 учасників «Фронту ан-Нусра» не можна вважати достатнім приводом для застосування тактики тотального нищення. За словами спецпосланця, східна частина Алеппо може бути повністю зруйнована авіаударами протягом двох місяців. Тоді тисячі цивільних осіб, які не є терористами, будуть вбиті чи поранені.

Напередодні ООН закликала Сирію і Росію негайно припинити бомбардування східних районів Алеппо. За офіційними даними, за тиждень з лишком внаслідок атак з повітря там загинуло понад сто дітей. Сирійська армія почала наступ на Алеппо за підтримки російських військових у вересні. Це сталося через 10 днів після того, як набула чинності досягнута між США і Росією угода про припинення вогню. Протягом останніх чотирьох років Алеппо, друге за величиною місто країни, розділене приблизно навпіл: західну частину контролюють сили сирійського президента Башара Асада, східну – його супротивники.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply