Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 22, 2018

Дві оцінки однієї трагедії

Автор:

|

Липень 22, 2016

|

Рубрика:

Дві оцінки однієї трагедії

Tra--foto

Це про масові вбивства польського населення на Волині у 1943–1944 роках. У Польщі їх переважно називають геноцидом, в Україні – обопільним конфліктом. І ось у п’ятницю, 22 липня, польський сейм прийняв резолюцію щодо тих подій. 442 депутати проголосували за, 10 утрималися, голосів проти не було. Ухвала встановлює 11 липня Днем пам’яті про поляків – жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА на східних землях Другої Речі Посполитої (цитуємо назву за сайтом «Польське радіо»). Автори вказали організації та підрозділи, яких названо винними в етнічних чистках. При обговоренні проекту заявлено, що прийняття цієї резолюції не спрямоване проти українського народу. У тексті висловлено повагу та вдячність українцям, які рятували польських сусідів, при цьому часто ризикуючи власним життям. Є також фрагмент з визнанням фактів загибелі мирних людей в українських селах внаслідок дій поляків. Депутати висловили солідарність з Україною, яка протистоїть зовнішній агресії.

Безперечно, така ухвала не сприятиме поліпшенню українсько-польських стосунків. В Україні не виключені різкі заперечення. Не вдаючись до жодних оцінок, прочитуємо один пост з обговорення цієї новини в Інтернеті: «Ухвалив то й ухвалив, у чому проблема? Після визнання Голокосту, нічого не заважає євреям спілкуватись з німцями і навіть там жити!»

На світлині: Президент України Петро Порошенко під час Варшавського саміту НАТО поклав квіти до Пам’ятника жертвам Волинської трагедії у Варшаві.

Читайте також: Від вчинків недалекоглядних польських політиків виграє Москва

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...