Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 21, 2020

Дві біди на звалищі під Львовом

Автор:

|

Травень 30, 2016

|

Рубрика:

Дві біди на звалищі під Львовом

сміття-foto

До Грибовицького сміттєзвалища на Львівщині вже звикли, як до хронічної проблеми. І на новини звідти майже не зважають. Мовляв, скільки б влада не говорила, нічого не зміниться. Але тепер ця тема таки опинилася у центрі уваги.

Повідомлення про пожежу надійшло на «101» 29 травняо 05:07. Недільного дня високий стовп диму над звалищем здалеку бачили усі, хто проїздив автошляхами на Луцьк і Київ. Вранці 30 травня пожежники  доповіли про повну перемогу над вогнем. Втомлені від надмірних зусиль рятувальники навіть не підозрювали, що незрівнянно більша біда ще попереду. Вони просто чесно робили свою справу, ретельно обстежуючи територію. Бо раптом ще щось тліє і займання може повторитися. Аж тут стався зсув і троє бійців опинилися під завалом. Невідкладно почалися активні пошукові роботи, якими керує особисто начальник головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) у Львівській області Сергій Дмитровський. На запитання журналістів про шанси врятувати засипаних, їхні колеги похмуро мовчать.

Грибовицьке сміттєзвалище веде свою історію ще з 1957 року. Відтоді його площа розрослася до 33 гектарів, що вивело на третє місце у Європі. А на Львівщині це чи не найбільший осередок забруднення. Десятиліттями місцеві мешканці борються за те, щоб звалище закрили. Доходило до радикальних акцій. Траплялися інвестори, готові будувати сміттєпереробний завод. Але з часом щезали. Кажуть люди, не могли домовитися з очільниками Львова.

А тим часом на сайті облуправління ДСНС радісних новин нема, написано лише, що пошукові роботи тривають.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply