Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 18, 2019

Довічне ув’язнення винному у геноциді

Автор:

|

Листопад 22, 2017

|

Рубрика:

Довічне ув’язнення винному у геноциді

Міжнародний трибунал щодо колишньої Югославії в Гаазі (МТКЮ) у середу, 22 листопада, виголосив вирок 75-річному боснійсько-сербському генералові Ратко Младичу. Суд визнав, що він значною мірою був причетний до військових злочинів.

Зокрема, його звинуватили у геноциді, злочинах проти людяності, порушенні законів і звичаїв ведення війни, терорі проти мирного населення. Йдеться і про вбивство 8000 мусульман у місті Сребрениці у 1995 році, і про тисячі загиблих під час облоги міста Сараєво, яка тривала 44 місяці, і про знущання над людьми у таборах для інтернованих. Згадано також терор щодо хорватів і мусульман в боснійських населених пунктах і взяття в заручники солдатів-миротворців ООН. Ратко Младича засудили до довічного ув’язнення.

Під час громадянської війни у Боснії і Герцеговині в 1992-1995 роках Ратко Младич командував збройними силами боснійських сербів. Він довго переховувався і був заарештований у Сербії тільки в 2011 році.

У 2009 році Європарламент оголосив 11 липня днем ​​пам’яті жертв Сребрениці – найстрашнішої різанини у Європі після Другої світової війни.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...