Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 19, 2019

Дональд Трамп порушив дипломатичні норми

Автор:

|

Грудень 03, 2016

|

Рубрика:

Дональд Трамп порушив дипломатичні норми

1203___03-1

Він, як повідомляє 3 грудня сайт «ВВС», спілкувався телефоном з президенткою Тайваню Цай Інвень і навіть обговорював «тісні зв’язки в сфері економіки, політики і безпеки». Наслідком цього міг стати серйозний дипломатичний конфлікт з Китайською Народною Республікою (КНР). Адже офіційний Пекін розглядає Тайвань не як окрему країну (вона у світі визнана частково), а як свою провінцію. Тому заперечує проти офіційних контактів між іншими державами і Тайванем. Таку форму прийнято називати принципом «одного Китаю».

У США до цього ставляться з розумінням. З 1979 року тут з цього приводу навіть діє спеціальний закон. Він закріплює співпрацю в багатьох сферах, але не у галузі традиційних дипломатичних стосунків. Таким чином обраний президентом США Дональд Трамп вперше за кілька десятиліть безпосередньо поговорив з президентом Тайваню. Офіційний представник чинного президента Барака Обами з національної безпеки Нед Прайс заявив, що Білий дім залишається прихильним політиці «одного Китаю», оскільки це допоможе зберегти мирні відносини в регіоні.

Добре, що влада КНР не виявила бажання перетворювати цей інцидент на міжнародний скандал. Її реакцію можна оцінити як стримане несхвалення. Усю відповідальність Пекін переклав на Цай Інвень, назвавши її вчинок «дитячим прийомом Тайваню». Адже це вона подзвонила Дональду Трампу, щоб привітати з перемогою на виборах.

На світлині: президентка Тайваню Цай Інвень.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...