Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 19, 2019

Дональд Трамп бачить російський виклик

Автор:

|

Травень 25, 2017

|

Рубрика:

Дональд Трамп бачить російський виклик

«НАТО майбутнього мусить ретельно сфокусуватись на тероризмі та міграції, а також на загрозах з боку Росії та на східних і південних кордонах НАТО», – сказав 25 травня президент США, вперше виступаючи на саміті Північноатлантичного альянсу в Брюсселі. Він заявив також, що виклики, які стоять перед цією організацією, вимагають від його членів великих фінансових вкладень. А тому закликав партнерів по НАТО збільшити витрати на оборону.

Відомо, що 23 країни-члени Альянсу заборгували американським платникам податків величезні суми грошей, заявив президент США. Він назвав узгоджену союзниками частку асигнувань на військові потреби в обсязі 2 відсотків від ВВП «щонайменшою», з огляду на економічний потенціал цих держав. Дональд Трамп, однак, зазначив, що багато партнерів не виконують навіть цих мінімальних, за його словами, фінансових зобов’язань.

Ті, хто слухав американського президента, звернули увагу, що він не зробив виразної заяви про прихильність США до статті 5-ї Статуту НАТО. Між тим, вона зобов’язує партнерів по альянсу надавати військову допомогу будь-якому з членів організації, якщо той став об’єктом агресії. Правда, після промови там же у Брюсселі один з високопоставлених представників Білого дому запевнив, що Дональд Трамп прихильний до цієї статті, адже «це сама суть альянсу».

Світлина АР: глави держав перед відкриттям саміту НАТО.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...