Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 24, 2021

Добра звістка для України про «борг Януковича»

Автор:

|

Вересень 14, 2018

|

Рубрика:

Добра звістка для України про «борг Януковича»

Як повідомляє у п’ятницю, 14 вересня, «Радіо Свобода», Апеляційний суд у Лондоні задовольнив скаргу України у цій справі. Йде тут про $3 мільярди, позичені у Росії урядом Миколи Азарова в останні місяці його перебування при владі.

Дещо з історії питання. У грудні 2013 року тодішній президент України Віктор Янукович домовився з президентом Росії Володимиром Путіним, що Росія надасть $15 мільярдів через розміщення українських цінних паперів, які викупить Москва. Невдовзі перша частина цих облігацій на суму $3 мільярди була розміщена на Ірландській фондовій біржі й викуплена Росією.

Упродовж осені 2015 року Україна узгодила реструктуризацію своїх боргових зобов’язань, включно зі списанням частини їх, із більшістю приватних кредиторів, крім Росії. Кремль називає це суверенним боргом української держави. Натомість Київ наполягає, що це приватний борг колишньої української влади й відтак має бути реструктурований на загальних підставах.

29 березня 2017 року Високий суд Лондона постановив розглянути позов Росії до України щодо цього боргу в прискореному порядку. А українська сторона вимагала повного процесу і домоглася свого. Тепер, після успішної апеляції, Високий суд Лондона слухатиме справу за повноцінною процедурою з урахуванням усіх політичних її моментів, як того вимагала Україна.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply