Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 20, 2019

До Львова повернувся перший день ЗУНР

Автор:

|

Листопад 01, 2017

|

Рубрика:

До Львова повернувся перший день ЗУНР

Тільки було це не насправді, а під час театралізованого дійства. За його сценарієм, точнісінько як 99 років тому, у ніч з 31 жовтня на 1 листопада українські військові захопили основні стратегічні об’єкти в місті і проголосили Західно-Українську Народну Республіку.

Основні події відбувалися біля будівлі Львівської облдержадміністрації, де облаштувалися хлопці з військового патруля, одягнуті в однострої тих часів. Січові стрільці пахкали цигарками та вітали усіх зі створенням власної держави. Однак зброя увесь час під рукою – ворог може напасти в будь-яку мить.

Таку реконструкцію події, що увійшла в історію України як Листопадовий Чин, проводять у місті вже восьмий раз поспіль. Раніше усе відбувалося біля Львівської міської ради. Однак упродовж чотирьох років міська влада відмовляється фінансувати патріотичні заходи товариства Товариства пошуку жертв війни «Пам’ять», яке й організовує ці захоплюючі мандрівки у минуле. Голова Товариства Любомир Горбач розповів: «На різні фести, де їдять, п’ють і гуляють на четвертому році війни гроші є. А на проекти «Пам’яті» – немає. І, до речі, на усі наші звернення, які зареєстровані у «єдиному вікні», ніхто так і не надав відповіді. Особисто я надіслав вже 10 листів».

Однак акція таки відбулася і тривала до кінця дня.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...