Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 19, 2020

Дерева, що здатні подолати радіацію

Автор:

|

Червень 20, 2017

|

Рубрика:

Дерева, що здатні подолати радіацію

Тож де ж їм ще рости, як не поблизу Чорнобильської АЕС! 20 червня Західна інформаційна корпорація (ЗІК) з посиланням на прес-службу Міністерства екології та природних ресурсів України повідомила, що у зоні відчуження висадили сотню таких саджанців. Це особливі дерева, які поглинають нукліди.

Наразі йдеться про експеримент. Але є всі підстави вважати, що він буде вдалим. Для реалізації цього наукового проекту на забрудненій території створили майданчики для вирощування  павловнії (наукова назва – Paulownia Clone In vitro 112). Згодом вчені зможуть оцінити параметри нагромадження радіонуклідів цією рослиною на ділянках з різним ступенем забруднення.

Дерево павловнії за п’ять років виростає до 20 метрів заввишки. Тому воно швидше за інші рослини поглинає радіоактивні елементи. «Здатність павловнії концентрувати радіонукліди може бути використана для очищення ґрунту, а також посилення бар’єрної функції зони і безпеки для людей», – прокоментував подію генеральний директор державного спеціалізованого підприємства «Екоцентр» Сергій Кірєєв.

Світлина: такий вигляд досить скоро матимуть висаджені у зоні відчуження дерева.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply