Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 25, 2021

День, коли щез Георгій Гонгадзе

Автор:

|

Вересень 16, 2018

|

Рубрика:

День, коли щез Георгій Гонгадзе

У неділю, 16 вересня,  минає рівно 18 років тому, відколи викрали засновника інтернет-газети  «Українська правда» Георгія Гонгадзе. Невдовзі під Таращею Київської області виявили обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналісту. У 2009 році у Київській області знайшли рештки черепа, які, за офіційним твердженням Генпрокуратури, належать Георгію Гонгадзе. Увесь цей час знайдене тіло не ховали, оскільки мама зниклого Леся Гонгадзе не визнавала експертних висновків. 30 листопада 2013 року вона померла на 69-му році життя.

15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними в убивстві Георгія Гонгадзе трьох екс-працівників Департаменту зовнішнього спостереження Міністерства внутрішніх справ (МВС) України – Валерія Костенка, Миколу Протасова й Олександра Поповича. За вироком їх позбавлено волі на термін від 12 до 13 років. А у січні 2013 року суд засудив до довічного ув’язнення колишнього начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача за вбивство журналіста.

Замовники вбивства досі не встановлені.

26 травня 2017 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що планує за півроку завершити розслідування справи Георгія Гонгадзе.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply