Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 22, 2019

Демонстранти сказали: «Іди!» Роберту Мугабе

Автор:

|

Листопад 18, 2017

|

Рубрика:

Демонстранти сказали: «Іди!» Роберту Мугабе

У столиці Зімбабве місті Хараре у суботу, 18 листопада, відбулася масова акція проти президента країни Роберта Мугабе. Тисячі людей (BBC повідомляє про десятки тисяч) вийшли на вулиці, закликаючи його добровільно піти з посади.

Цікаво, що до участі у протесті зімбабвійців закликало багато регіональних відділень правлячої партії «Африканський національний союз Зімбабве – Патріотичний фронт». Тобто, відставки Роберта Мугабе домагається і значне число його однопартійців.

Нагадаємо, що у ніч на 15 листопада військові в Хараре перекрили центральні автотраси, під’їзди до урядових будівель, а також взяли під контроль державні телеканали. 93-річний Роберт Мугабе, що керує країною з 1980 року, потрапив під домашній арешт. Генерал-майор Сібусісо Мойо заявив, що армія тимчасово бере керування країною під контроль, щоб подолати комплексну кризу, а потім передасть владу цивільному уряду.

За кілька днів до введення військ Роберт Мугабе відправив у відставку віце-президента Еммерсона Мнангагву, який користується підтримкою військових. Після цього президента піддав різкій критиці головнокомандувач Костянтино Чівенга. 16 листопада він зустрівся з Робертом Мугабе, від якого тепер вимагають залишити посаду. Переговори тривають за посередництва представників Південно-Африканської Республіки (ПАР).

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...