Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Monday, Feb. 18, 2019

Чи стане знову Україна ядерною державою?

Автор:

|

Грудень 06, 2016

|

Рубрика:

Чи стане знову Україна ядерною державою?

1206___07-3

У Верховній Раді України 6 грудня зареєстровано законопроект, про який заговорили провідні інтернет-ресурси світу. І новина цього справді заслуговує. Адже йдеться про намір відновлення Україною статусу ядерної держави.

Як можна дізнатися на парламентському сайті, документ отримав № 5489 і зареєстрований як «Проект Закону про визнання таким, що втратив чинність, Закону України «Про приєднання України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року», та поновлення прав України щодо ядерної зброї». Ініціювала його група народних депутатів з фракції Радикальної партії Олега Ляшка.

Верховна Рада України у 1994 році прийняла закон, який запропоновано скасувати, з низкою застережень. Зокрема, будь-які загрози застосування будь-якою ядерною державою сили проти територіальної цілісності і недоторканності кордонів чи політичної незалежності України повинні розглядатися як виняткові обставини, що загрожують її вищим інтересам. У грудні цього ж року був підписаний Будапештський меморандум – міжнародний договір між Україною, США, Росією і Великобританією про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Росія свої зобов’язання цинічно знехтувала.

Безперечно, більшість українців у цей критичний час сприйме законопроект схвально. Однак у світі ставлення до нього буде неоднозначним, а прийняття може мати прикрі наслідки.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...