Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 30, 2020

Чи погрожував Володимир Путін державності України?

Автор:

|

Червень 08, 2018

|

Рубрика:

Чи погрожував Володимир Путін державності України?

Інтернет-видання «Голос Америки» у п’ятницю, 8 червня, наводить думку відомого дослідника крайніх правих рухів у Європі та їхніх зв’язків із Кремлем Антона Шеховцова щодо однієї з тез, висловлених президентом Росії. Напередодні під час прямої лінії із росіянами Володимир Путін заявив про «важкі наслідки» для українського державності.

Щоб не виривати окремого вислову з контексту, викладемо послідовність подій. Почалося усе із дзвінка російського письменника Захара Прилєпіна, який вже доволі довго «крутиться» поміж ватажків так званої «ДНР». Звертаємо увагу на те, як сформульовано запитання: «У нас є тут відчуття, що українська армія використає чемпіонат світу з футболу та розпочне активні бойові дії, наступальні». Насправді, запитання, як такого, тут немає. Є лише припущення, яке базоване не на фактах, а на якомусь «відчутті». Тим не менше, Володимир Путін прокоментував це з усією серйозністю. Спершу висловив сподівання, що «до таких провокацій не дійде». І одразу додав: «А якщо це станеться, вважаю, що це матиме дуже важкі наслідки для української державності загалом».

Антон Шеховцов побачив у цих словах погрозу: «Я вважаю, що він (Володимир Путін – ред.) мав на увазі тотальну війну проти України». Вочевидь, дослідник має рацію. По-перше, опереткові республічки не можуть становити загрози українській державності без російських військ. По-друге, Захар Прилєпін згодом висловив своє задоволення з приводу такої відповіді: «у мене є відчуття, що Донбас ніхто не залишить без підтримки».

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply