Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 26, 2021

Чи може збрехати детектор брехні?

Автор:

|

Червень 04, 2018

|

Рубрика:

Чи може збрехати детектор брехні?

У понеділок, 4 червня, прес-центр Служби безпеки України (СБУ) після тривалої затримки повідомив результати допиту народного депутата Надії Савченко з використанням поліграфа. Як написали у тексті, підтверджено, що допитувана обговорювала плани насильницького повалення конституційного ладу, готувалась до збройного захоплення влади, для чого підшукувала та перевозила зброю, розробила чіткий план вбивства керівників держави, домовлялася зі спільниками, хто і що має робити під час замаху на їх вбивство, готувалася здійснити теракт в урядовому кварталі й будівлі Верховної Ради, а також чимало іншого. У тому числі, обговорювала свої плани з керівником центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимиром Рубаном, ватажком так званої «ДНР» Олександром Захарченком і так званим «міністром доходів і зборів» цієї самопроголошеної «республіки» Олександром Тимофєєвим.

Цього ж дня сестра заарештованої Віра Савченко в ефірі телеканалу «112 Україна» звинуватила СБУ у поширенні неправдивих результатів тестування її сестри на поліграфі. Зрозуміло, годі було чекати, що звинувачена у злочинах проти держави одразу ж їх визнає. Зате зрозуміло й інше – слідство не має належної поваги до спільноти. Якщо воно переконане у своїй правоті, то повинно переконати у цьому всіх інших. Адже громадська думка схильна до консервативності. Людям важко сприйняти настільки різкий перехід у характеристиках – від «народної героїні» до «ворога народу».

Натомість сіються сумніви, бо залишається без відповідей низка логічних запитань. Наприклад, чому не були допущені на допит представники ЗМІ, хоч на цьому наполягала сама Надія Савченко? Чому не було телевізійної трансляції бодай фрагменту цього допиту, щоб кожен міг побачити, які ж у допитуваної «психофізіологічні реакції (виявлення щирості/нещирості при наданні відповіді так/ні)». І врешті чому аж 4 червня оприлюднено результати допиту, який завершився ще 17 квітня?

Тим паче, що на останнє запитання дала відповідь Віра Савченко. Вона твердить, що в СБУ оприлюднили це повідомлення саме зараз, бо адвокати її сестри оголосили про намір просити повторного проходження нею детектора брехні.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply