Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 23, 2020

Чи дійде до Білого дому «Північний потік-2»?

Автор:

|

Квітень 27, 2018

|

Рубрика:

Чи дійде до Білого дому «Північний потік-2»?

Федеральний канцлер Нимеччини Анґела Меркель у п’ятницю, 27 квітня, зустрічається у Вашингтоні з американським Президентом Дональдом Трампом. Під час перемовин сторонам доводиться шукати компроміси щодо двох важливих суперечностей. Про це пише у день візиту українське видання «Європейська правда» з посиланням на авторитетний німецький журнал Spiegel. Сказано навіть, що Дональд Трамп може зробити «прочухан» Анґелі Меркель.

А з якого приводу, пояснив нещодавно під час візиту до Німеччини помічник держсекретаря США у справах Європи і Євразії Весс Мітчелл. Він повідомив, що спілкування лідерів буде зосереджене на збільшенні у бюджеті Німеччини оборонних витрат відповідно до вимоги НАТО про 2% від ВВП та можливій зупинці будівництва газопроводу «Північний потік-2». І якщо Німеччина не виявить тут розуміння, Дональд Трамп може винести суперечку на публіку, скажімо, на прес-конференцію, і тоді глибокі розбіжності між обома союзниками будуть винесені на загал.

Схоже, що господар Білого дому починає втрачати терпіння через відмову Берліна підвищувати витрати на оборону. Щоби під час візиту не розгорівся скандал, у Німеччині розглядали кілька варіантів вирішення делікатної справи. Очікується, що Анґела Меркель наголошуватиме на політичних та фінансових ресурсах, які Берлін вже вкладає або планує вкласти у країни Близького Сходу та Африки. Як твердить видання, німці сподіваються, що питання «Північного потоку-2» може бути не настільки важливим для Дональда Трампа, як переконують деякі його дипломати. Фактично, зупинка проекту трубопроводу і нові антиросійські санкції пропагуються головним чином в Державному департаменті та Конгресі США. Президент тим часом демонстрував  стриманість у цьому питанні.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply