Посилках з США в Україну

Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 18, 2019

Чверть століття тому не стало СРСР

Автор:

|

Грудень 08, 2016

|

Рубрика:

Чверть століття тому не стало СРСР

1207___07-1

Сьогодні, 8 грудня, минає 25 років з того часу, як в урядовій резиденції у Біловезькій Пущі керівники трьох країн – України, Білорусі та Росії – підписали важливу угоду, що поклала край Союзу Радянських Соціалістичних Республік. Втім, одразу паралельно створили Співдружність Незалежних Держав (СНД), що формально існує й досі.

Тодішній керівник Верховної Ради Республіки Білорусь Станіслав Шушкевич поділився своїми думками про ці події в інтерв’ю для «Радіо Свобода». Політик упевнений – все зробили правильно, а дійшли до такого формату лише завдяки консенсусу. Та були й певні проблеми до самого підписання угоди: «Ми розуміли, що поки не сформулюємо, хто ми такі і як ставимося до попередніх наших документів та рішень, наприклад, до Декларації державної незалежності Білорусі чи референдуму в Україні, якщо не вирішимо ті питання, які не можна відкладати, то ми нічого путнього не зробимо. І ці питання вирішили».

Також пан Шушкевич зазначив – без Бориса Єльцина, тодішнього очільника Росії, жодної угоди б і не було. З Леонідом Кравчуком, першим президентом України, було також досить легко: він одразу погодився приїхати, адже референдум показав – 92% громадян України хочуть жити у незалежній державі.

Зазначимо, нещодавно у Києві під егідою Міжнародного центру Балто-Чорноморських досліджень пройшла конференція за участі кількох колишніх очільників пострадянських країн. Група має певні пропозиції для поліпшення життя країн Балто-Чорноморського регіону. Та поки що їх не оприлюднює.

Світлина: sputnik, svоboda.org.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...