Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 20, 2019

Чверть мільйона гривень за одного Леніна

Автор:

|

Березень 28, 2017

|

Рубрика:

Чверть мільйона гривень за одного Леніна

У місті Чопі Закарпатської області знайшли оригінальний та ще й вигідний варіант позбутися місцевого пам’ятника Леніну. Скульптуру продали на аукціоні, де єдиний покупець придбав її за 253 931 грн ($9,4 тис). Цей випадок є першим в Україні і настільки несподіваним, що про нього 28 березня писали навіть закордонні інтернет-портали.

Новоспечений власник пам’ятника забажав зберегти інкогніто. Тому наразі подальша доля скульптури залишається невідомою. Водночас місцеві ЗМІ твердять, що раніше Володимира Леніна хотів придбати колекціонер із Угорщини.

Фігура важить понад 4 тисячі кілограмів та вилита із бронзи. Ще у 2014 році під час так званих «ленінопадів» невідомі самотужки скинули пам’ятник, однак не змогли його розбити. Комунальники тоді забрали скульптуру і зберегли. Як бачимо, не даремно.

Додамо, понад півтора року в Україні триває політика «декомунізації» – в державі позбуваються топонімів, пам’ятників та ін., що пов’язане з радянським минулим. За словами голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, наразі «декомунізація» в Україні виконана на 90%.

Світлини: Mukachevo.today, FB.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply

Loading...