Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 21, 2020

Чорногорія подає добрий приклад Україні

Автор:

|

Травень 19, 2016

|

Рубрика:

Чорногорія подає добрий приклад Україні

MICT_n__16-05-19__05_Монтенегро

Сьогодні у Брюсселі міністри закордонних справ усіх 28 країн-членів НАТО підписали протокол про приєднання Чорногорії до Північноатлантичного Альянсу. Для остаточного членства потрібно провести ще низку юридичних процедур. Однак Чорногорія вже може брати участь в усіх зустрічах НАТО як партнер.

Росія несхвально сприйняла цей факт і аналітики навіть не виключають якихось недружніх дій кремлівських правителів щодо чорногорців. Однак набагато важливішими тут є слова генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга. А він назвав підписання історичним кроком.

Оскільки агресивність Росії доводить що позаблоковий, нейтральний статус при такому сусідстві є небезпечним для України, варто придивитися до досвіду 29-го члена НАТО і спробувати стати 30-м. За Планом дій щодо членства, НАТО і Чорногорія співпрацювали з 2009 року. Рішення запросити Чорногорію на перемовини щодо вступу до Альянсу було прийняте у грудні 2015-го. А безпосередньо розпочалися вони цьогоріч у лютому. На формальності для остаточного членства потрібен ще приблизно рік.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply