Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 4, 2020

Чорнобильську АЕС накриють на 100 років

Автор:

|

Листопад 14, 2016

|

Рубрика:

Чорнобильську АЕС накриють на 100 років

3145218_original

Якщо бути точнішими, то не усю станцію, а лише її четвертий реактор. Той самий, де сталася катастрофа. У понеділок, 14 листопада, будівельники розпочали зведення нового саркофагу, що його накриє. Розміри – вражають: 108 метрів у висоту, 257 метрів у довжину та 162 метри у ширину. Важить конструкція понад 36 тисяч тонн, пише сайт ВВС. Кошти на проект надає Європейський банк реконструкції та розвитку. А це – 1,5 млрд євро. Самим процесом керують французька та декілька українських компаній.

Монтаж арки відбувався за 327 метрів від реактора. Таким чином будівельникам відчутно менше загрожує опромінення. А їх чимало – 1200 осіб. Завершити роботи планують 29 листопада. Зараз арку насувають зі швидкістю 10 метрів на годину, повідомляють Українські новини. Експлуатаційний термін нової споруди розрахований на понад 100 років. Після того як роботи над новим накриттям завершаться, працівники демонтують нестабільні конструкції старого саркофагу. Загалом розраховують закінчити роботи до 2023 року.

Необхідність встановити новий саркофаг була нагальною. Попередня арка над реактором могла зруйнуватися. За деякими даними, там досі перебуває понад 95% радіоактивних речовин з усієї кількості, які викинуло під час аварії.

Світлини: Максим Мирович.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply