Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 26, 2021

«Чорна скринька» відкрила таємницю

Автор:

|

Жовтень 15, 2017

|

Рубрика:

«Чорна скринька» відкрила таємницю

Новину особливої важливості оприлюднив 15 жовтня сайт «Deutsche Welle». Урядова комісія, створена у Польщі з метою перегляду результатів розслідування катастрофи президентського літака Ту-154, встановила при розшифровці даних бортових самописців (більш відомих за неформальною назвою «чорна скринька») момент вибуху авіалайнера. Про це заявив міністр національної оборони країни Антоній Мацеревич.

«Ми визначили, що стався вибух, який у підсумку знищив літак», – наголосив очільник  оборонного відомства, зазначивши, що є й інші подробиці аварії. Момент вибуху ідентифікований. Тепер експерти займаються його аналізом і виключенням усіх можливостей інших інтерпретацій запису. До кінця весни наступного року буде представлений звіт, що містить інформацію не тільки про обставини катастрофи, але і про тих, хто, ймовірно, несе відповідальність за трагедію.

Члени урядової комісії почали працювати в лютому 2016 року. У квітні 2017-го вони висловили впевненість, що президентський літак почав розпадатися у повітрі ще до зіткнення з деревами на місці катастрофи.

Ту-154 з польською урядовою делегацією на борту розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. В авіакатастрофі загинули 96 осіб, у тому числі президент Польщі Лех Качинський. Вони прямували на жалобні заходи в пам’ять про розстріл працівниками НКВД СРСР польських військовослужбовців поблизу села Катинь. Під час першого розслідування причин катастрофи експерти оголосили, що лайнер зазнав аварії через те, що екіпаж спробував здійснити посадку в густому тумані.

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply