Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 12, 2019

Чому віддалилася мрія про гармонійний світ

Автор:

|

Травень 23, 2016

|

Рубрика:

Чому віддалилася мрія про гармонійний світ

MICT_n__16-05-23__07_Порох-Стамбул

Президент України Петро Порошенко взяв участь у Всесвітньому гуманітарному самміті у Стамбулі. Виступаючи на пленарному засіданні, він наголосив,  що російська окупація Криму та військова агресія на Донбасі здійснили значний вплив на гуманітарну ситуацію в Україні: тисячі вбитих і поранених, мільйони переміщених осіб і нужденних.

Насиченим фактам і водночас емоційним було звернення Петра Порошека до учасників круглого столу «Політичне лідерство для запобігання та припинення конфліктів». Він наголосив, що мрія про гармонійний світ сьогодні значно віддалилася. І не тому, що її не вдалося втілити, а тому, що цю мрію не поділяли усі. Натяк на конкретного порушника спокою дуже прозорий. Але Президент України не обмежився натяками, а повів мову конкретно: «Ми це дуже чітко бачимо у сьогоднішній Росії – ядерній державі, яка розглядає демократію як загрозу, а свободу як отруту».

Тут йдеться про відмінність не у тлумаченнях, а у цілях. Захід прагне більшої гармонії для спільного процвітання. Росія ж прагне більшого впливу та відмовляється керуватися принципом глобальної спільної вигоди. Таким чином світ перебуває на межі великої ворожнечі. І вона вже не проходить за схемою часів «холодної» війни. Це є ворожнеча між прихильниками гармонії, та тими, хто прагне панування.

На завершення свого виступу, Петро Порошенко закликав учасників круглого столу: «Давайте не домовлятися з тими, хто зазіхає на наші цінності, а мужньо їм протистояти!»

About Author

news

Comments are closed.

Leave A Reply